SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

Pożar to zagrożenie, którego nie można lekceważyć.

Ogień łatwo wymyka się spod kontroli, szybko się rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Co czwarty Polak myśli, że czad jest gazem, który można rozpoznać po zapachu lub dymie. Jednak prawda jest taka, że czadu nie widać, nie słychać ani nie czuć. A przecież przed tymi zagrożeniami można się ustrzec, to bardzo często zależy od nas samych. O tym dowiedzieliśmy się z ust najbardziej kompetentnej osoby, czyli strażaka.

W ramach akcji edukacyjnej „Czad i ogień. Obudź czujność!” naszą szkołę odwiedził bowiem młodszy aspirant Piotr Adamski. Przedstawił on zagadnienia związane z zagrożeniem pożarowym, zatruciem tlenkiem węgla w miejscu zamieszkania. Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda proces powstawania tlenku węgla, objawy zatrucia oraz sposób postępowania w przypadku ich wystąpienia.

W trakcie pogadanki dzieci nauczyły się także, co zrobić, aby nie stać się ofiarą „cichego zabójcy”, wielokrotnie podkreślał, jak istotne jest zabezpieczenie mieszkania czujkami wykrywającymi tlenek węgla w powietrzu.

Przez całe spotkanie dzieciom towarzyszył wirtualny bohater- Florek, dzięki któremu w bardzo przystępny sposób uczniowie zdobywali wiedzę o czadzie i ogniu.

Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Adamskiemu za fachowe i dostosowane do wieku słuchaczy przedstawienie tematu. To była pouczająca lekcja, która na długo pozostanie w pamięci.

Galeria

M. Knysak, M. Śliwińska

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola