SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

7 marca w PCEiK–u w Oleśnicy odbył się finał XVI Powiatowego Konkursu Humanistycznego „Język ojczysty – język czysty”.

Był on zwieńczeniem poprzednich dwóch etapów: szkolnego i miejsko-gminnego, w których wzięły udział: Basia Pawluk, Magda Gliszczyńska, Gabrysia Wajerowska, Kinga Biegańska, Lena Wójcik i Kasia Śliwa. Do etapu powiatowego dostały się aż trzy nasze uczennice: Basia Pawluk, Magda Gliszczyńska i Gabrysia Wajerowska. W finale uczestniczyło 28 osób z powiatu oleśnickiego.

Na początku uczniowie obejrzeli scenkę teatralną przygotowaną przez panią Marzennę Śliwkę i młodych aktorów z Gimnazjum nr 3. Potem finaliści wykonywali zadania związane z przedstawieniem oraz rozwiązywali test sprawdzający wiedzę i umiejętności językowe. Następnie prezentowali przed komisją i pozostałymi uczestnikami wymyślone przez siebie opowiadanie, w którym musieli użyć 5 wylosowanych frazeologizmów. Zadania nie były łatwe, wymagały od uczniów ogromnej wiedzy językowej, a także umiejętności pięknego i poprawnego wysławiania się.

Aż dwie nasze uczennice: Magda Gliszczyńska i Basia Pawluk zdobyły wyróżnienie. Dziewczyny zdobyły 61,5 pkt na 80 pkt możliwych i zabrakło im zaledwie 0,5 punktu do zdobycia trzeciego miejsca w powiecie. Gabrysia otrzymała 57 pkt, co też jest świetnym wynikiem.

Serdecznie gratulujemy naszym zdolnym humanistkom i życzymy dalszych polonistycznych sukcesów.

Galeria

Monika Śliwińska

rekrutacja sp p


Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola