SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

28 maja odbył się Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Każda klasa przygotowała prezentacje dotyczące wybranego kraju, przywitanie i przekąskę.

Klasa I prezentowała Niemcy. Przedstawili się po niemiecku machając niemieckimi flagami, a także poczęstowali nas typową białą kiełbaską w bułce.

Klasa druga zaskoczyła nas pięknym plakatem i wspaniałymi holenderskimi narodowymi strojami. Przygotowali również żółty ser i ciasteczka.

Klasa III przygotowała pyszności z Meksyku. Było guacamole, fasolka i tacos, a także tradycyjne ponczo i sombrero. Hristyan był nie do poznania, charakteryzacja zrobiła swoje.

Klasa IVa natomiast podobnie jak VII zaprezentowała Francję. Przygotowały grzanki francuskie i crepes. W pamięci wszystkich pozostanie Mateusz Cieszkowski jako bard pijący sok malinowy.

Klasa IVb wybrała Turcję i pięknie zaprezentowała się w barwnych strojach. Następne zaprosiła widownię do tańca. Wszyscy chętnie przyłączyli się do klasy IV, a orientalne rytmy pozostały z nami na długo w pamięci.

Natomiast klasa V uraczyła nas blinami i przekorną prezentacją o Rosji, której wszyscy słuchali z zapartym tchem.

Hiszpańskie południe to ulubiony kierunek klasy VI. Zainicjowali też krótką rozmowę w języku hiszpańskim, a także przebrani w charakterystyczne hiszpańskie stroje zaprezentowali ognisty taniec. Przygotowali również tapas.

Klasa VIII wybrała Indie. Prezentacja dotyczyła głównych miast, a także hinduskich tradycji. Można było spróbować aromatycznej herbaty chai.

Klasa 3a przedstawiła się po włosku. Pokazała tradycyjny strój i prezentację. Klasa 3c wprowadziła nas w podstawowe informacje o Korei Południowej i był to ostatni występ na tegorocznym Dniu Języków Obcych.

Justyna Słupek - Borcz

rekrutacja sp p

Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola