SP Gminy Oleśnica - Konkursy

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

recytatorski 21052019W dniu 21.05.2019 odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski dla Oddziałów Przedszkolnych „Najbliżsi memu sercu”.

Nasze oddziały przedszkolne reprezentował uczeń klasy 0 Eryk Kembłowski, który wyrecytował wiersz pt „Moja Mama” Krzysztofa Roguskiego.

Gratulujemy odwagi i precyzyjnego przygotowania tekstu.

zdolny slazak 032019

Z dumą informujemy, że uczennica klasy VIII – Barbara Pawluk, osiągnęła niebywały sukces i w tegorocznej edycji konkursu zDolny Ślązaczek, uzyskała tytuł laureata z języka polskiego.

Gratulujemy i doceniamy ogrom pracy, jaki w przygotowanie się do konkursu włożyła nasza zdolna ósmoklasistka.

Sylwia Trzeciak

zdolny slazak 032019Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Karmen Borkowska z klasy III C gimnazjum uzyskała tytuł laureata w konkursie zDolny Ślązak Gimnazjalista z języka niemieckiego.

Gimnazjalistka na etapie finałowym musiała wykazać się nie tylko ogromną znajomością języka niemieckiego, ale także posiadać wiedzę z zakresu historii, literatury i geografii Niemiec.

Gratulujemy sukcesu!!!

Justyna Misiak

bezpieczne ferie 20197 marca 2019 r. w sali konferencyjnej BiFK w Oleśnicy zostały wręczone nagrody dla zwycięzców POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO PT. „BEZPIECZNE FERIE”, którego organizatorem była oleśnicka Policja i Powiatowa Stacja Epidemiologiczno - Sanitarna w Oleśnicy.

Prace konkursowe miały promować bezpieczny wypoczynek dzieci podczas ferii zimowych.

Na konkurs wpłynęły 152 prace ze szkół podstawowych położonych w powiecie oleśnickim, także z naszej szkoły.

W tak ostrej rywalizacji wspaniały wynik osiągnęła nasza uczennica z klasy 0A Amelia Ligocka, która zdobyła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych.

Galeria

Wychowawczyni oddziału 0a
Agata Cieślińska

2pkbch 26022019

Dnia 26.02.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Biologiczno Chemicznym.

Naszą szkołę reprezentowali - Joanna Śliwińska z kl. III C i Dominik Wester z kl. III D ( odziały gimnazjalne).Uczniowie zdobyli III miejsce i wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami przyrodniczymi.

Organizatorem konkursu było PCEiK w Oleśnicy. W konkursie wzięli udział uczniowie z całego powiatu min. z Dobroszyc, Twardogóry czy Sycowa (łącznie 14 dwuosobowych drużyn).

Do zadań konkursowych należało rozwiązanie testów z biologii i chemii. Poza tym sprawdzano też umiejętności praktyczne w laboratorium chemicznym.

Serdecznie gratulujemy Joasi i Dominikowi pracowitości i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Katarzyna Janowska

W grudniu 2018 roku w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”.

Konkurs rozwinął w dzieciach pasję kreatywności i wprowadził wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 grudnia po przedstawieniu jasełkowym. Zwycięzcy z rąk Wójta Gminy Oleśnica Pana Marcina Kasiny otrzymali dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY  „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „Mój przyjaciel Miś”.

Celem konkursu było zainteresowanie dzieci literaturą o misiach, zachęcenie do wypożyczania i przeczytania książek oraz rozwijanie wyobraźni twórczej i zdolności plastycznych. Uczestnicy plastycznych zmagań wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością w wykonaniu swojego ulubionego misia.

Podsumowanie konkursu odbyło się w piątek 23 listopada. Zanim wręczono dzieciom nagrody, nasi milusińscy wysłuchali kilka wierszyków o misiach oraz obejrzeli prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.

Czytaj więcej: KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”

z sercem na dloni

 
Nasze uczennice: Magda Gliszczyńska, Basia Pawluk i Gabrysia Wajerowska znakomicie zaprezentowały się w XVII Powiatowym Konkursie Humanistycznym „Z sercem na dłoni”.

Tym razem tematyka konkursu związana była z Ireną Sendlerową, rok 2018 został bowiem poświęcony tej niezwykłej osobie, która „z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka”. Irena Sendlerowa uratowała przed śmiercią około 2,5 tys. żydowskich dzieci z warszawskiego getta.

Celem konkursu było upamiętnienie polskiej bohaterki, promowanie pozytywnych wartości takich jak empatia, tolerancja, chęć niesienia pomocy innym oraz rozwijanie umiejętności polonistycznych.

 

Czytaj więcej: SUKCES W KONKURSIE HUMANISTYCZNYM

8 marca 2018 r. we Wrocławiu, uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły uczestniczyli w diecezjalnych eliminacjach XII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Św. Maksymilianie Kolbe.

Czytaj więcej: FINALIŚCI OLIMPIADY FRANCISZKAŃSKIEJ

rekrutacja sp p

Dziennik elektroniczny


Biblioteka

biblioteka


Konkursy


Galerie


Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola