SP Gminy Oleśnica

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

SZKOŁA PODSTAWOWA GMINY OLEŚNICA WITA SERDECZNIE!

rekrutacja2018 popup

Dzisiejszego przedpołudnia uczniowie Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica w Oleśnicy wzięli udział w koncercie profilaktycznym zatytułowanym „POWIEDZ NIE” w wykonaniu Wiesława „Blachy” Błażkiewicza.

Z biografii artysty dowiadujemy się, że  „Blacha” skończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą „Gzyms”, wygrywając festiwal muzyków rockowych „Rockosz” w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów „Zima z Rockiem” na Śląsku. W tymże roku wziął także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych „Jarocin”.

Artysta odwiedził uczniów naszej szkoły, by opowiedzieć o swoim życiu i  przekazać kilka uniwersalnych prawd dotyczących zagrożeń, które czyhają na młodego człowieka.
Wiesław Błażkiewicz to niezwykle wrażliwy i otwarty człowiek, któremu  leży na sercu walka o pokolenie młodych. Ten znakomity wirtuoz perkusji podczas koncertu profilaktycznego uświadomił uczniom jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i zażywanie narkotyków oraz wszechobecnych w ostatnich latach dopalaczy.

 Muzyk zaznaczył, że nałogi te są dla człowieka wyrokiem śmierci. On sam wyszedł z nałogu, cudem ocalał i zaczął walczyć o swoje życie. Jednak los po raz kolejny go doświadczył, gdy okazało się, że jest chory na raka. Ciężka choroba, leczenie, nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś uczy innych, jak ważne w życiu są emocje okazywane innym.

Występ bardzo podobał się szkolnej publiczności, z którą perkusista szybko nawiązał wyjątkowy kontakt. Gimnazjaliści, jak i uczniowie klas młodszych, mogli spróbować swoich sił i wcielić się w rolę muzyków, tancerzy oraz piosenkarzy. Dla artysty to właśnie muzyka stała się furtką i wybawieniem; to przy jej pomocy wyraża dziś swoje emocje i przemyślenia. Taka oryginalna forma programu profilaktycznego, oparta w dużej mierze na aktywizacji widzów, sprawiła, że przekazywane treści trafiały do umysłów i serc młodych ludzi z ogromną siłą i przejęciem.

Film

Galeria

SPGOwO/ Agnieszka Grondowa

logo ggo2 spgo

 

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

biblioteka

Konkursy

Galerie

Rekrutacja - Szkoły Ponadgimnazjalne

dla gimnazjalisty p

Projekty edukacyjne

projekty edukacyjne

lepsza szkola