Wiadomości

II miejsce w V Powiatowym Konkursie Wiedzy Religijnej

W poniedziałek 9 maja na terenie parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy odbył   się finałowy etap V Powiatowego Konkursu Wiedzy Religijnej o Sakramentach z elementami Ewangelii św. Łukasza. Pomysłodawcami konkursu byli nauczyciele: Grzegorz Bińczak (SPGO i SP nr 4) oraz Joanna Stefańczyk (SP 4). Za organizację odpowiadało Powiatowe Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy oraz Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy. 

Do etapu finałowego przystąpiło dziewięć szkół z naszego powiatu. Z każdej szkoły zostali wytypowani po pierwszym etapie trzej najlepsi uczniowie, którzy w etapie finałowym tworzyli drużynę. Nowoczesna formuła konkursu oparta o grę terenową przypadła młodzieży do gustu. Na drzwiach została zawieszona mapa z zaznaczonymi punktami, gdzie ukryte są kody QR. Każda grupa miała za zadanie w ciągu godziny odnaleźć kody, zeskanować je, a następnie pisemnie odpowiedzieć na 16 pytań dotyczących sakramentów na karcie odpowiedzi. O zwycięstwie decydowały poprawne odpowiedzi oraz czas przybycia drużyny na metę. Grupy konkursowe musiały więc dokładnie zaplanować strategię, podzielić się obowiązkami, zadbać o sprawną komunikację. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po zakończeniu  zmagań uczestnicy przystąpili do drugiej części konkursu, która polegała na rozwiązaniu  interaktywnego test dotyczącego Ewangelii wg św. Łukasza (Kahoot).

Podsumowanie dwóch części konkursu wyłoniło zwycięzców. Nasza szkoła zajęła II miejsce w ogólnej klasyfikacji. Wszystkie drużyny przyjęły gratulacje i nagrody od ks. Proboszcza Zdzisława Paducha oraz Dyrektor PCEiK Magdaleny Żerebeckiej.

Joanna Stefańczyk, Grzegorz Bińczak

 

 

Wyświetlony 123 razy
Więcej w tej kategorii: « Dzień Dziecka Wycieczka klasy 4 i 5 »

O Nas

Typ podmiotu: Szkoła Podstawowa

Miejsce w strukturze: samodzielna

Numer RSPO: 18765

Numer REGON: 001181914

Rozpoczęcie działalności: 1994-12-02

Deklaracja_dostępności_SPGO

 

RODO

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Szczegółowe Informacje.

Skontaktuj się z nami

Adres: Wileńska 32a, 56-400 Oleśnica

Telefon: 71 314 02 36

E-mail: spolesnica@olesnica.wroc.pl

WWW: www.spgminyolesnica.pl

Search