Wiadomości

PROJEKT „Z MITOLOGIĄ ZA PAN BRAT”

 

12 maja 2022 r. uczniowie klas piątych ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sokołowicach oraz naszej spotkali się w Sokołowicach na podsumowaniu projektu mitologicznego pod hasłem „Z mitologią za pan brat”, realizowanego pod kierunkiem wychowawców – Bożeny Kuli oraz Agnieszki Grzesińskiej. Dzieci miały do wykonania cały szereg zadań, pozwalających utrwalić różne zagadnienia mitologiczne i poszerzyć dotychczasową wiedzę.  

Najpierw uczniowie zaprezentowali przygotowaną przez siebie miniaturę teatralną o Demeter i Korze. Pośród występujących z całą pewnością można było wskazać osoby o ogromnym talencie aktorskim, a przygotowane rekwizyty i oprawa muzyczna pozwalały przenieść się w mitologiczną przeszłość. Później dzieci rywalizowały w konkursie wiedzy, w którym liczył się również refleks. Uczniowie byli doskonale przygotowani, a zmagania zacięte. Nie zwycięstwo było tu jednak najważniejsze, a integracja młodzieży i utrwalenie wybranych zagadnień mitologicznych. Gdy uczniowie nieco się posilili, rozpoczął się pokaz mody greckiej. Trzeba przyznać, że wszyscy bardzo się w tej kwestii postarali i z ogromną dbałością o szczegóły przygotowali stroje. Na zakończenie dzieci w trzech grupach, w których znajdowały się osoby z obu szkół, na podstawie mitologicznych opisów namalowały, jak wyobrażają sobie Olimp oraz królestwo Posejdona i Hadesa. Talentów plastycznych również nie zabrakło. 

Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, jego uczestniczyli otrzymali zakładki, aby przypominały im o tym dniu. Wiedza mitologiczna z całą pewnością została utrwalona, a dzieci mogły zaprezentować swoje zdolności. W planie mamy kolejne spotkania. 


Wyświetlony 90 razy

O Nas

Typ podmiotu: Szkoła Podstawowa

Miejsce w strukturze: samodzielna

Numer RSPO: 18765

Numer REGON: 001181914

Rozpoczęcie działalności: 1994-12-02

Deklaracja_dostępności_SPGO

 

RODO

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Szczegółowe Informacje.

Skontaktuj się z nami

Adres: Wileńska 32a, 56-400 Oleśnica

Telefon: 71 314 02 36

E-mail: spolesnica@olesnica.wroc.pl

WWW: www.spgminyolesnica.pl

Search